Widzi­my się na dwóch spo­tka­niach: 30 czerw­ca w papie­skiej bazy­li­ce św. Jana o godz. 18.00, aby wziąć udział w mię­dzy­na­ro­do­wym czu­wa­niu przy­go­to­wu­ją­cym do nasze­go Jubileuszu.

Będzie mu prze­wod­ni­czył kar­dy­nał wika­riusz Rzy­mu Bal­das­sa­re Reina; kon­ce­le­bra jubi­le­uszo­wa w papie­skiej bazy­li­ce św. Pio­tra – 1 lip­ca w Uro­czy­stość Krwi Chry­stu­sa o godz. 10.00, któ­rej będzie prze­wod­ni­czył kard. Luis Anto­nio TAGLE.

1. REJESTRACJA WYMAGANA, ABY WZIĄĆ UDZIAŁA W NASZYCH UROCZYSTOŚCIACH JUBILEUSZOWYCH

Aby uzy­skać wej­ście zarów­no do św. Jana, jak i św. Pio­tra, przez któ­rych Świę­te Drzwi moż­na przejść bez rezer­wa­cji, będziesz potrze­bo­wać nasze­go iden­ty­fi­ka­to­ra PASS, któ­ry będziesz mógł otrzy­mać po zare­je­stro­wa­nie się poprzez ema­il: prezgiub25@gmail.com i uisz­cze­nie opła­ty reje­stra­cyj­nej w wyso­ko­ści 16 euro, któ­ra zosta­nie wyko­rzy­sta­na na pokry­cie wie­lu wydat­ków zwią­za­nych z Jubileuszem.

Płat­no­ści moż­na doko­nać prze­le­wem oso­bi­stym lub zbio­ro­wym na kon­to CC Bancario:

Mis­sio­na­ries of the Pre­cio­us Blo­od, Via Narni, 29 — Rome

IBAN: IT54O0103003207000003275125

BIC PASCITM1RM7

BRANCH 8607 — ROME AG. 7 BRANCH ADDRESS VIA TUSCOLANA 316

CAUSAL (tytu­łem): JUBILEE REGISTRATION

2. KAPŁANI I DUSZPASTERZE

W cza­sie reje­stra­cji kapła­ni pro­sze­ni są o poin­for­mo­wa­nie o swo­im uczest­nic­twie we Mszy św. 1 lip­ca, aby moż­na było zare­zer­wo­wać dla nich miej­sce. Kapła­ni powin­ni przy­nieść na Mszę albę i czer­wo­ną stułę.

3. OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE

Jeśli w gru­pie znaj­du­ją się oso­by nie­peł­no­spraw­ne poru­sza­ją­ce się na wóz­kach inwa­lidz­kich, będą one mogły wje­chać samo­cho­dem z prze­pust­ką dla osób nie­peł­no­spraw­nych na plac Jana Paw­ła II (od stro­ny obe­li­sku i wejść od stro­ny transeptu).

O auto­ry­za­cję dla osób nie­peł­no­spraw­nych nale­ży popro­sić poprzez ema­il: prezgiub25@gmail.com, poda­jąc dane oso­by nie­peł­no­spraw­nej. Ponad­to w przy­pad­ku Bazy­li­ki św. Pio­tra nale­ży podać nazwi­ska osób poru­sza­ją­cych się na wóz­kach inwa­lidz­kich i popro­sić je o przy­nie­sie­nie prze­pust­ki dla osób nie­peł­no­spraw­nych. W pisem­nym komu­ni­ka­cie poin­for­mu­je­my rów­nież, jak dostać się do Bazy­li­ki św. Piotra

4. WEJŚCIE PIELGRZYMÓW DO BAZYLIKI ŚW. PIOTRA — 1 LIPCA 2025 R.

Wej­ście piel­grzy­mów do Bazy­li­ki Świę­te­go Pio­tra nale­ży roz­po­cząć od Piaz­za Pia, korzy­sta­jąc z zare­zer­wo­wa­nej tra­sy jubi­le­uszo­wej. Po dotar­ciu do kolum­na­dy nale­ży przejść przez kon­tro­lę bez­pie­czeń­stwa, a następ­nie udać się tą samą dro­gą do Drzwi Świę­tych. Po wej­ściu do Bazy­li­ki nale­ży zająć miej­sce w nawie głów­nej, oka­zu­jąc iden­ty­fi­ka­tor PASS.

5. DOJAZD AUTOBUSEM DLA PIELGRZYMÓW W RZYMIE

Dla grup dostęp­na jest 30% zniż­ka na dojazd auto­bu­sem do Rzy­mu. Nale­ży prze­słać na adres e‑mail sekre­ta­ria­tu: prezgiub25@gmail.com : nazwę para­fii i adres, imię i nazwi­sko pro­bosz­cza oraz nazwę fir­my auto­ka­ro­wej, któ­ra prze­wie­zie gru­pę do Rzy­mu wraz z nume­rem reje­stra­cyj­nym auto­ka­ru. W sekre­ta­ria­cie otrzy­masz pisem­ne oświad­cze­nie, któ­re­go potrze­bu­ją kie­row­cy auto­bu­sów. Kie­row­cy auto­bu­sów będą wie­dzieć, komu muszą przed­sta­wić pisem­ne oświadczenie.

6. MIEJSCA, W KTÓRYCH MOŻNA ODEBRAĆ ZESTAW PIELGRZYMA

– ul. Narni 29 (Misjo­na­rze Krwi Chry­stu­sa) 25–29 czerwca

– Via Beata Maria De Mat­tias 10 (Ado­ra­tor­ki Krwi Chry­stu­sa) 25–29 czerwca

– w por­ty­ku Bazy­li­ki św. Jana na Late­ra­nie (po kon­tro­li poli­cyj­nej), w dniu czu­wa­nia modli­tew­ne­go – 30 czerw­ca od 16:00 do 18:00

– Przed Bazy­li­ką św. Pio­tra w Waty­ka­nie w dniu 1 lip­ca – od godz. 7:00 rano obok punk­tu infor­ma­cyj­ne­go INFOPOINT na Piaz­za Pia.

Sekre­ta­riat musi zostać powia­do­mio­ny o dniu i miej­scu, w któ­rym chcesz ode­brać ZESTAW, pisząc na adres prezgiub25@gmail.com do 22 czerwca.

7. KSIĄŻECZKA CZUWANIA MODLITEWNEGO Z 30 CZERWCA 2025 R.

Bro­szu­ry zosta­ną dostar­czo­ne lide­rom grup i będą dostęp­ne do pobra­nia na stro­nie inter­ne­to­wej Jubi­le­uszu: https://jubilee2025.cppsmissionaries.org oraz za pośred­nic­twem kodu QR w dniu cele­bra­cji w St. John’s.

Jeśli będzie moż­li­wość obec­no­ści papie­ża Leona XIV przed lub po Mszy Świę­tej, zosta­niesz o tym powia­do­mio­ny z odpo­wied­nim wyprzedzeniem.

Uro­czy­stość 30 czerw­ca w bazy­li­ce św. Jana na Late­ra­nie zakoń­czy się o godz. 19:30.

Msza św. w bazy­li­ce św. Pio­tra potrwa oko­ło 2 godzin.

Jubi­le­uszo­wy Komi­tet Organizacyjny

Zapra­sza­my do odwie­dze­nia naszej stro­ny inter­ne­to­wej doty­czą­cej JUBILEUSZU KRWI CHRYSTUSA:

Plik PDF pla­ka­tu Jubileuszowego